TWÓJ KOSZYK

Ilość produktów: 0 szt

Wartość: 0,00 zł

KATEGORIE

KRAJALNICA DO WĘDLIN 310P MA-GA

PRODUCENCI

KONTAKT

IGLOO
ul. Górna 8
24-100 Puławy
81 888-21-23
662 030 895, 662 030 875
igloo.pulawy@wp.pl

KRAJALNICA DO WĘDLIN 310P MA-GA

Producent: MA-GA

Dostępność: dostępny

cena netto:

2 014,80

cena brutto:

2 478,20

PEŁNY OPIS

Krajalnica żywności - 310p

Krajalnica żywności 310p służy do krojenia wszelkiego rodzaju żywności (od najbardziej miękkich pomidorów aż po twardą kiełbasę i ser) na plastry o grubości do 16 mm, w sposób szybki i dokładny. Krajalnica jest zaprojektowana i wykonana w sposób zapewniający utrzymanie najwyższych warunków sanitarnych. Obsługa maszyny jest wyjątkowo prosta i maksymalnie bezpieczna. Stół podawczy jest przystosowany do krojenia kęsów żywności o maksymalnych wymiarach 240x200 i wysokości do 140 mm. Krojenie odbywa się grawitacyjnie, bez potrzeby dociskania żywności. W czasie krojenia należy przesuwać stół podawczy, trzymając rączkę umocowaną na wsporniku stołu. Przy krojeniu resztek żywności należy stosować płytę dociskową umocowaną na kołku pod stołem podawczym. Umożliwia ona krojenie żywności do końca i bez odpadów.
Wszystkie powierzchnie maszyny, mające kontakt z żywnością, są wykonane z materiałów nierdzewnych. Odlewy i osłony aluminiowe są anodowane; stół podawczy, pokrywa noża, płyta oporowa, nóż krojący i prowadnica plastra są wykonane ze stali nierdzewnej. Umocowana nad ostrzem noża ostrzarka umożliwia ostrzenie noża i utrzymanie jego ostrości. Nóż krojący jest napędzany silnikiem poprzez przekładnię ślimakową.

Krajalnica 310p jest produkowana w wersji standardowej i teflonowej (do sera). W przypadku krojenia większych ilości sera odbiorca powinien zamówić maszynę w której główne elementy, stykające się z krojoną żywnością (nóż, pokrywa noża i płyta oporowa) są pokryte teflonem. Teflon ogranicza przywieranie sera do powierzchni styku.

  • Napęd silnika jest sterowany przyciskami START-STOP. Takie rozwiązanie uniemożliwia samoczynne włączenie krajalnicy, po chwilowym zaniku zasilania sieciowego. Ponadto maszyna jest wyposażona w specjalną blokadę, umożliwiającą zdjęcie stołu podawczego tylko w zerowym położeniu pokrętła regulacji grubości plastra i przy ustawieniu tego stołu w pozycji przy tym pokrętle. Wersja ta jest zgodna z normami Unii Europejskiej.
     
  • Aby zdjąć stół podawczy należy pokrętło regulacji plastra ustawić w położeniu "0" i następnie stół przyciągnąć energicznie do siebie - w skrajne położenie. Dopiero wtedy można go zdjąć, po odkręceniu pokrętła mocującego. Po zdjęciu stołu nie ma możliwości uruchomienia napędu noża, ani pokręcania pokrętłem regulacji plastra. Po umyciu należy wszystkie elementy umocować na swoich miejscach, dopiero wtedy można nastawić pokrętło regulatora grubości plastra na żądaną grubość oraz uruchomić napęd noża.

Ostrze noża maszyny jest trwale osłonięte specjalną osłoną ostrza, która uniemożliwia skaleczenie przy czyszczeniu elementów krajalnicy. Osłony tej nie wolno demontować.
Włączenie maszyny jest uniemożliwione przy zdjętej lub poluźnionej pokrywie noża.
Krajalnicę 310p należy codziennie (po zakończeniu pracy) czyścić z tłuszczu i resztek żywności. Wszystkie elementy podlegające czyszczeniu jak pokrywa noża, stół roboczy czy prowadnica plastra, mogą być zdemontowane bez użycia jakichkolwiek narzędzi.
 

\"\"Maszyna przygotowana do czyszczenia, wraz ze zdemontowanymi elementami.

Dane techniczne:

Moc silnika:   150 W
Wymiary:   560×410×400 mm
Stół podawczy:   220x200 mm
Klasa bezpieczeństwa:   IP 33
Grubość krojonych plastrów:   0-16 mm
Średnica noża:   250 mm
Ciężar netto :   23 kg.

DOSTAWA KURIEREM GRATIS!!!!