TWÓJ KOSZYK

Ilość produktów: 0 szt

Wartość: 0,00 zł

KATEGORIE

KRAJALNICA DO WĘDLIN 612P TEFLON MA-GA

PRODUCENCI

KONTAKT

IGLOO
ul. Górna 8
24-100 Puławy
81 888-21-23
662 030 895, 662 030 875
igloo.pulawy@wp.pl

KRAJALNICA DO WĘDLIN 612P TEFLON MA-GA

Producent: MA-GA

Dostępność: dostępny

cena netto:

3 615,60

cena brutto:

4 447,19

PEŁNY OPIS

Krajalnica żywności - 612p

Krajalnica żywności 612p służy do krojenia wszelkiego rodzaju żywności (od najbardziej miękkich pomidorów aż po twardą kiełbasę i ser) na plastry o grubości w zakresie do 28 mm, w sposób szybki i dokładny. Krajalnica jest zaprojektowana i wykonana w sposób zapewniający utrzymanie najwyższych warunków sanitarnych. Obsługa maszyny jest wyjątkowo prosta i maksymalnie bezpieczna. Unikalna ostrzarka zapewnia utrzymanie wysokich parametrów ostrza noża krojącego. Umocowana na stole płyta dociskowa umożliwia krojenie żywności do końca i bez odpadów. Wszystkie powierzchnie maszyny, mające kontakt z żywnością, są wykonane z materiałów nierdzewnych. Odlewy i osłony aluminiowe są anodowane; stół roboczy, osłona noża, płyta oporowa, nóż krojący oraz prowadnica plastra są wykonane z materiałów nierdzewnych. Ostrzarka noża i płyta dociskowa są chromowane. Krajalnica 612p jest produkowana w dwóch wersjach, różniących się przeznaczeniem.

  • W wersji standardowej maszyna posiada przyciski START-STOP, umożliwiające włączenie i wyłączenie napędu noża oraz samoczynne wyłączenie napędu noża po chwilowym zaniku napięcia sieciowego.
     
  • W wersji specjalnej, przeznaczonej do krojenia sera (oznaczonej 612pT), nóż, pokrywa noża i płyta oporowa są pokryte warstwą teflonu, ograniczającego przywieranie sera do płaszczyzny.

W obydwu wersjach włączenie krajalnicy jest uniemożliwione przy zdjętej lub poluźnionej osłonie noża.
Krajalnicę 612p należy codziennie, po zakończeniu pracy, czyścić z tłuszczu i resztek żywności. W tym celu należy pokrętło regulatora grubości plastra ustawić w położeniu „0”, a stół podawczy maszyny przesunąć w kierunku tego pokrętła aż do usłyszenia charakterystycznego trzasku. Dopiero w tym położeniu można zdjąć stół podawczy, po poluźnieniu pokrętła mocującego. Wszystkie elementy podlegające czyszczeniu jak taca, pokrywa noża, stół podawczy czy prowadnica plastra, mogą być zdemontowane bez używania jakichkolwiek narzędzi. W celu ochrony przed skaleczeniem nóż krojący, po zdjęciu pokrywy noża, jest zabezpieczony umocowaną na stałe osłoną bezpieczeństwa, której nie wolno odkręcać. Ponowne uruchomienie maszyny jest możliwe po umocowaniu stołu podawczego i ustawieniu żądanej grubości plastra.
 

\"\"

Ostrzenie noża:
(Fig.1) Ostrzarka w normalnym położeniu. Ściernice są odsunięte, krawędź ostrza osłonięta.
(Fig.2) Poluźnij ostrzarkę pokrętłem, podniesie się samoczynnie ku górze.
(Fig.3) Przesuń ostrzarkę do przodu, nad nóż.
(Fig.4) Gdy ściernice znajdą się nad ostrzem noża, wciśnij ostrzarkę w dół i zablokuj pokrętłem. W tym położeniu krajalnica jest przygotowana do ostrzenia noża. Ostrzenie musi odbywać się przy włączonym silniku. Aby ostrzyć nóż należy wciskać na 5-10 sekund przycisk popychacza, a następnie na ten sam okres pociągnąć uchwyt odciągacza ostrzarki. Ostry nóż bez trudności przecina (w nieruchomym położeniu) pasek papieru.

Dane techniczne:

Moc silnika:   250 W
Wymiary:   635x500x495 mm
Stół podawczy :   300x250 mm
Klasa bezpieczeństwa:   IP 33
Grubość krojonych plastrów :   0-28 mm
Nóż:   300 mm
Ciężar:   39 kg.

 DOSTAWA KURIEREM GRATIS!!!